In grafische vorm ziet het verloop van het waterdebiet (gele lijn) en de waterdruk (blauwe lijn) er zo uit: De druk die naar nul gaat is omwille van het reinigen van de filters. Zie hieronder.
Nadat de warmtepomp gestopt is zie ik in de "live monitor" twee meldingen:
- Building circuit: flow rate too low
- Heating: compressor blocked
Die eerste melding vind ik vreemd. Gedurende 5 minuten wordt een debiet van 2000 l/h gemeten. Hoe het debiet dan plots te laag zijn is me momenteel een raadsel. Zowel op de aanvoer- als retourleiding heb ik automatische ontluchters zitten.
Zowel de magnetische als mechanische filter heb ik gereinigd. In geen van beide filters kon ik verontreiniging vaststellen. Nadat ik terug druk bijgevuld heb hoor ik bij het opstarten het water stromen (totdat alle lucht uit het circuit is). Het water wordt dus wel degelijk rondgepompt.
De enige oorzaak die ik momenteel kan bedenken is dat er na enkele minuten genoeg lucht in het pomphuis (van de waterpomp binnen de warmtepomp) terecht komt waardoor de pomp effectief geen water meer kan rondpompen. Iemand die dit kan bevestigen?
Of een ander idee heeft?